Mūsu pieredze

Esam viens no vecākajiem un pieredzes bagātākajiem uzņēmumiem Latvijā, kas strādā pasažieru pārvadājumu nozarē vairāk kā 60 gadus. Mainoties valsts pastāvošajām iekārtām, uzņēmuma “Sabiedriskais autobuss” Alūksnes, Saldus un Ādažu filiāles ir pieredzējušas vairākkārtējas vizuālās pārvērtības un uzņēmuma nosaukuma maiņas. Viena no vecākajām uzņēmuma filiālēm atrodas Alūksnē, kas savu darbību pasažieru pārvadājumu jomā, uzsāka tālajā 1949. gadā. Sākotnēji uzņēmums tika dēvēts kā Alūksnes rajona pašvaldības autotransporta uzņēmums. Padomju  gados no 1966. gada līdz 1975. gadam tā nosaukums bija Alūksnes auto transporta kantoris Nr. 12. Neatkarīgās Latvijas laikā, privatizējot autotransporta uzņēmumu,  no 1993. gada līdz 2002. gadam uzņēmums strādā zem nosaukuma “Vidlatauto”.

Saldū atrodas otra vecākā filiāle, kuras vēsture aizsākas 1958. gadā. Savu darbību tā uzsāka kā “Valsts Saldus autotransporta bāze”. Sākotnēji galvenais darbības virziens bija dažādu kravu un preču pārvadājumu nodrošināšana. 1996. gadā uzņēmums iegūst nosaukumu SIA “Saldus autobusu parks” un sniedz sabiedriskā transporta pakalpojumus tagadējā Saldus novadā. 2012. gada jūlijā uzņēmums apvienojas ar Alūksnes filiāli, iegūstot  tagadējo nosaukumu “Sabiedriskais autobuss”.

2015. gada beigās uzņēmums “Sabiedriskais autobuss” iegādājās “Ekspress Ādaži”. Šobrīd uzņēmums nodrošina pasažieru pārvadājumus 100 reģionālajos vietējas nozīmes un reģionālajos starppilsētu maršrutos Alūksnes, Saldus, Kuldīgas, Ventspils un Ādažu novados.

“Sabiedriskais autobuss” nodrošina arī skolēnu pārvadājumus un piedāvā transporta nomu – lielos autobusus un mikroautobusus tūrisma braucieniem maziem un lieliem kolektīviem, tuvākiem un tālākiem ceļojumiem. Par autobusa vai minibusa nomu var zvanīt pa tālr. +371 6729 4888 vai rakstīt uz e-pastu: info@btour.lv